Ezt hogyan kell megoldani? Mi annak az egyenesnek az egyenlete amely párhuzamos a 2x+y+1=0 egyenessel és illeszkedik a P (3;2) pontra?

2012. máj. 1. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A párhuzamos egyenesek képlete

2x+y=c alakú.


c-t kell meghatározni, hogy P-t behelyettesíted.


c=2*3+2*2=10


Vagyis az egyenlet:

2x+y=10

2012. máj. 1. 12:56
 2/4 anonim ***** válasza:

2x+y+1=0

2x+y=1

Erről le lehet olvasni a normálvektorát:

n(2;1)

A másik egyenesnek ugyan ez a normálvektora:

Ax+By=Ax0=By0

2x+y=6+2

2x+y=8

2012. máj. 1. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ábrázolod akkor éehet látni hogy a 2x+y=8 az jó megoldás
2012. máj. 1. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:
egyébként az elején elírta, jobb oldalon -1 lesz, de ez nem oszt nem szoroz
2012. máj. 1. 13:06