Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely illeszkedik a (3;0) pontra és merőleges az x-2y+2=0 egyenletű egyenesre?


2012. ápr. 10. 12:48
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az egyenes normálvektora az (1;-2) vektor. Ez látszik az x és y együtthatóiból. Erre merőleges vektor a (2;1) vektor. Ezzel kell felírni az egyenes egyenletét:


Az (a;b) ponton átmenő, (m;n) normálvektorú egyenes egyenlete ez:

m·x+n·y = m·a+n·b


Vagyis most:

2·x + 1·y = 2·3 + 1·0


2x+y=6

2012. ápr. 10. 13:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 10. 14:52