2012. ápr. 10. 12:48
1/2 bongolo válasza:
Az egyenes normálvektora az (1;-2) vektor. Ez látszik az x és y együtthatóiból. Erre merőleges vektor a (2;1) vektor. Ezzel kell felírni az egyenes egyenletét:
Az (a;b) ponton átmenő, (m;n) normálvektorú egyenes egyenlete ez:
m·x+n·y = m·a+n·b
Vagyis most:
2·x + 1·y = 2·3 + 1·0
2x+y=6
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 10. 14:52