Írja fel az A (0;4) pontra illeszkedő, az y = -2/3 x+2 egyenessel párhuzamos egyenes egyenletét. Hol metszi ez az egyenes az x tengelyt?

A levezetés lenne nagyon fontos, hogy megtudjam érteni,hogyan kell megoldani egy ilyen feladatot.Köszönöm!

2014. jan. 6. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

y = -2/3 x + 2

2x + 3y = 6


n(2; 3) a keresett egyenes normálvektora is (a két egyenes párhuzamos)


2x + 3y = 2*0 + 3*4

2x + 3y = 12


A(a; 0)


2*a + 3*0 = 12


a = 6-nál metszi

2014. jan. 6. 18:20
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:))
2014. jan. 6. 18:22
 3/3 A kérdező kommentje:
A megoldásban az van h az A-ra illeszkedő, e-vel párhuzamos f egyenes egyenlete: y= -2/3 +4 ..ezt nem értem :(
2014. jan. 6. 18:27