Írja fel az x^2+y^2=100 kör 6 ordinátájú pontjaihoz tartozó érintőinek egyenletét. Ezt hogy kell megoldani? Csak addig, hogy az x-et megkapjam. ,?


2014. jan. 6. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 6 ordinátájú pont, akkor y=6, amiből x=4 és x=-4.


Megcsinálom az egyiket, a másikat próbáld meg egyedül.


A kör középpontja leolvasható ebből az alakból: (0;0), a kör egyik pontja (4;6), a két pont között a (4;6) vektor húzható. Mivel ez a vektor a kör egy sugara, ami merőleges az érintőre, ezért ez a vektor az érintő egyenes normálvektora lesz, ami átmegy a (4;6) ponton:


4x+6y=4*4+6*6=100, vagyis 4x+6y=100, ezt igény szerit lehet egyszerűsíteni (2-vel): 2x+3y=50. A másik rész pontosan ugyanígy megy (persze az odaillő adatokkal).

2014. jan. 6. 15:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy beleszolók de a 4-t és -4-t 8-ra és -8-ra cseréld ki.
2014. jan. 6. 15:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, igen...
2014. jan. 6. 15:59
 4/7 A kérdező kommentje:
De miért 8 ?:(
2014. jan. 6. 16:00
 5/7 A kérdező kommentje:

(x-0)ˇ2 + (6-0)ˇ2= 100

nekem így jött ki a 8,ez jó?

2014. jan. 6. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert 8^2+6^2=100
2014. jan. 6. 16:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Ó, tényleg..én már annyira túl bonyolítok mindent :( Köszönöm!
2014. jan. 6. 16:06