Hogyan kell megoldani ezt az elsőfokú egyenletet?


10x-50/x-2 : 3x-2/x-2 = 2


az jött ki, hogy 10x-50/3x-2 = 2x-4 -el , de nem elsőfokú lesz belőle



2013. dec. 29. 22:44
 1/7 doracell ***** válasza:

Írd ki zárójelekkel, mert így csak tippelni lehet, hogy mi ez.

Talán

((10x-50)/(x-2)):((3x-2)/(x-2))=2

Bár ez gyanúsan egyszerű lenne. Ha mégis erről van szó, akkor szorzod a reciprokkal, egyszerűsítesz (x-2)-vel, és kapsz egy olyat, hogy

10x-50=6x-4

x=11,5

2013. dec. 29. 23:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a feladatot:

[link]

Valahogy így kellene kiírni:

((10x - 50) / (x - 2)) / ((3x - 2) / (x - 2)) = 2

Így látszana, hogy mit, mivel is kell osztani.

2013. dec. 29. 23:04
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de a 3x-2 hova lesz? Mert ha a 3x-2-t egyszerűsíte x-2-vel, akkor abból 2x lesz?
2013. dec. 29. 23:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert hgoyha, x-2-vel beszorzok akkor ilyen lesz belőle: (10x-50)x (3x-2)= 2x-4
2013. dec. 29. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:

"köszönöm, de a 3x-2 hova lesz? Mert ha a 3x-2-t egyszerűsíte x-2-vel, akkor abból 2x lesz?"


Nem bántásként, de ez hülyeség, így nem egyszerűsíthetsz.

2013. dec. 29. 23:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, megszorzom x-2-vel, és lesz (10x-50) X (3x-2) = 2x-4 , vagy ezt nem így kell?
2013. dec. 29. 23:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké , nem szóltam , fordítva csináltam... És ezen gondolkozok, már negyed órája. Megvan köszönöm a vláaszokat
2013. dec. 29. 23:53