Ezt az exponenciális egyenletet megoldaná valaki?


(4*3^x) -9*2^x=(5*6^x/2)

Na valaki nagyon fontos lenne.:-D



2013. dec. 10. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

4*3^x-9*2ˇx=5*3ˇx/2*2ˇx/2 /oszt 3^x

4-9*2^x/3^x=(5*3ˇx/2*2ˇx/2)/3^x

4-9*(2/3)^x=5*2^x/2*3^-x/2

4-9*(2/3)^x=5*(2/3)^x/2

új ismeretlen (2/3)x/2=a (2/3)^x=a^2

4-9a^2=5a

ezt kell megoldani majd visszahelyettesíteni a-val

2013. dec. 10. 18:50