(4*3^x) -9*2^x=(5*6^x/2)
Na valaki nagyon fontos lenne.:-D
2013. dec. 10. 17:43
1/1 anonim válasza:
4*3^x-9*2ˇx=5*3ˇx/2*2ˇx/2 /oszt 3^x
4-9*2^x/3^x=(5*3ˇx/2*2ˇx/2)/3^x
4-9*(2/3)^x=5*2^x/2*3^-x/2
4-9*(2/3)^x=5*(2/3)^x/2
új ismeretlen (2/3)x/2=a (2/3)^x=a^2
4-9a^2=5a
ezt kell megoldani majd visszahelyettesíteni a-val