Hogyan kell megoldani a képen látható exponenciális egyenlőtlenséget?

[link]
2013. dec. 7. 18:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Mármint egyenlőséget.
2013. dec. 7. 18:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Vedd észre, hogy 3^(x+2)=3^x*3^2, vagyis 9*3^x.

Ezek után elvégezheted a két x kitevőjű hatvány szorzását, és észreveheted, hogy ez 6^x-re nézve másodfokú. Ha bizonytalan vagy, érdemes bevezetni az y=6^x segédváltozót, és azzal felírni.

2013. dec. 7. 18:33