Hogyan kell megoldani a képen látható logaritmusos feladatot?

[link]
2013. dec. 2. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

log. azonosságot kell használni

log(2)(x+6)/(x-2)>log(2)9 log monotonitás miatt

(x+6)/(x-2)>9

ezt kell mogoldani és fontos a kikötés és a megoldás halmaz metszete lesz a megoldás

kikötés:x+6>0 és x-2>0 metszet x>2

a megoldás csak a x>2-nél igaz

2013. dec. 2. 19:06
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem ez jött ki végül: 2<x<=3. Remélem jó.


Egyébként miért kell az x+6-ra is kikötést tenni?

2013. dec. 3. 16:54
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem az a kikötés, hogy a log-nál, hogy pozitívnak kell lennie?


Mert akkor lehet a számláló és a nevező is negatív és akkor a tört pozitív. És ekkor még ott van az x<-6 megoldás is. Vagy nem?

2013. dec. 3. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:

A kikötést a logaritmus miatt kell teni hogy a tört értéke pozitív lehet és nem 0. Jól irtad a tört akkor

pozitv ha a számláló és a nevező előjele azonos. Ezeket a kikötéseket kell egybe vetni a megoldásssal és ennek a halmazmetszete lesz a megoldás.

A megoldás az amit irtál 2<x<=3 ami a jó

az x<-6 az nem megoldás az csak a kikötés volt.

2013. dec. 4. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:

log_2(x+6/x-2)>=log_2 9 x+6/x-2>0,ebből x>2


x+6/x-2>=9


x+6>=9x-18


x>=9x-24


-8x>=-24


x<=3


Tehát a megoldás x€[2;3]

2013. dec. 15. 04:53