Hogyan kell megoldani a képen látható egyenletet?

[link]
2013. dec. 1. 13:23
 1/2 anonim válasza:

Tárgyalnod kell az egyenletet a következő képpen:


|x-1|= x-1, ha x-1>=0 és -x+1, ha x-1<0


ugyanezt felírod a másikra is, és az x-1>=0 és x-1<0 egyenlőtlenségeket, írd fel intervallumba, majd ábrázold a számtengejen és kell legyen legalább 3 eseted. Először amikor az x szigoruan kisebb mint 1, aztán amikor x nagyobb mint 1 de szigoruan kisebb mint kettő, és a harmadik eset amikor x nagyobb mint kettő.


Amikor tárgyaltad az "|x-1|"-et és a "|x-2|"-őt, megnézed melyik egyenlet létezési tartománya van benne abba az intervallumba és azt az használod fel az egyenletbe.


Mivel 3 eseted van, 3 eredmény kell kijöjjön.


Vigyázz, nézd meg, ha az eredmény benne van-e abba az intervallumba amelyen értelmezted.


Remélem tudtam segíteni. Jó munkát!

2013. dec. 1. 14:34
 2/2 anonim válasza:
Kiegészítés: a számtengelyről pozitív irányba haladva veszeg az intervallumokat, és azon értelmezed az egyenletet, és ennek függvényében írod be azokat az egyenleteket amely benne van az intervallumba.
2013. dec. 1. 14:35