(x-1) (x+1)=X(másodikon) + 2x+12013. nov. 27. 16:28
1/1 anonim válasza:
Szia!
A megoldás:
(x-1)(x+1)=x(négyzet)+2x+1 / zárójel felbontása
x(négyzet)-1 = x(négyzet)+2x+1 / -x(négyzet)
-1 = 2x + 1 / -1
-2 = 2x / :2
x= -1