A gyerek most szólt, (mindjárt megfojtom) hogy ez a házi fizikából. Tehát: Egy autó 50 km/h-val halad, majd 4 sec alatt felgyorsít 90 km/h-ra. Mennyi a megtett út, mennyi a gyorsulás? A tankönyvben NINCS hasonló példa. Köszönöm a segítségeteket!

2009. szept. 22. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Jajistenem... :-/

Fojtsd meg a gyereket egy kicsit, aztán oktasd ki, hogy az ilyen hülye feladatokat óra előtti szünetben másolja át valakiről!... :D

(Na bumm, legfeljebb nem hibátlan, a házit amúgy sem osztályozzák, lényeg, hogy legyen ott valami próbálkozás.)

2009. szept. 22. 20:02
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha lemásolja, attól még nem fogja tudni megérteni. (Én próbáltam, de én is elakadtam.) Tudsz segíteni, vagy röhögsz tovább?
2009. szept. 22. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Én valmi ilyesmit tudok elképzelni:

Először is átváltjuk a Km/h-t M/s-ba:

50km/h~13,9m/s

90km/h=25m/s

Szóval ha:

(delta)t=4sec

(delta)v=11.1m


v=s/t

akkor s=v*t

s=11,1*4=44,4métert tesz meg.

2009. szept. 22. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
gyorsulás lemaradt... arra már nem emlékszem mi a képlet
2009. szept. 22. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

nah megvan azis a=s/v


vagyis a=44.4/11.1=4m/s(négyzet)


Nah deh ezeket ne vedd biztosra...

2009. szept. 22. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

A függvénytáblázat szerint egyenletesen változó mozgásnál az út számításának képlete:

s=(v0+v)/2*t ahol v0 a kezdősebesség v a végsebesség. Ha átszámítjuk a kezdősebességet, akkor v0= 13,8 m/s Végsebesség v=25 m/s Behelyettesítve az előző képletbe s=77,6 m. Gyorsulás a=(v-v0)/t Behelyettesítve az előző sebességeket a=2,77 m/s2

2009. szept. 22. 21:25
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!
2009. szept. 23. 06:20