2011. okt. 19. 18:54
1/1 anonim válasza:
A)
a gyorsulás az a sebesség változása.
a = deltaV / t
deltaV = 15 m/s
t = 15s
a = 1 m/s^2
B)
a megtett út:
s = Vo * t + (a/2) * t^2
s = 5 * 15 + (1/2) * 15^2 = 187,5m