Valaki ezt levezeti nekem: egy személy-gépkocsi a, sebességét 15s alatt 5m/s rôl 20m/s ra növeli. A. , Mekkora a gyorsulás? B. , Mekkora utat tesz meg a mozgás ezen idôszakában?

2011. okt. 19. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A)

a gyorsulás az a sebesség változása.

a = deltaV / t


deltaV = 15 m/s

t = 15s


a = 1 m/s^2


B)

a megtett út:

s = Vo * t + (a/2) * t^2

s = 5 * 15 + (1/2) * 15^2 = 187,5m

2011. okt. 19. 19:09