lécci ne csak a megoldást hanem a példamegoldás menetét is írja le valaki köszi2011. szept. 26. 17:07
1/3 BKRS válasza:
x oraig 20km/h
y oraig 50 km/h
1/2 oraig 34 km/h
A total ido:
x+y+0,5=3
A megtett utat mindegy hogy a sebessegekbol vagy az atlagbol szamoljuk:
20x+50y+34*0,5=3*40
Van tehat ket linearis egyenletbol allo rendszerunk:
x+y=2,5
20x+50y=103
Ennek a megoldas lesz oraban a valasz, percben kifejezve meg ugyanez 60-nal szorozva.
2/3 BKRS válasza:
Ha nem megy a ket ismeretlenes rendszer megoldasa, akkor itt van egy valtozat:
x+y=2,5
20x+50y=103
Szorozzuk meg az elso egyenletet 20-szal, hogy ugyanannyi legyen benne az x mint a masodikban.
20x+20y=50
20x+50y=103
Vonjuk ki a masodikbol az elsot:
0x + 30y=53
y=53/30
helyettesitsuk be az 1.-be
x+53/30=2,5
x=75/30 - 53/30
x=22/30
Akkor most 60-nal szorozzuk meg oket:
x percben megadva: 60*22/30=44
y percben megadva: 60*53/30=106
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. szept. 27. 14:51