2013. nov. 29. 17:49
3/7 A kérdező kommentje:
pedig így van a feladat...
2013. nov. 29. 19:22
4/7 anonim 



válasza:





mire kell kifejezni, vagy mi? Ez így kevés...
5/7 anonim 



válasza:





A helyi értéket figyelembe véve:
x+y+z+10x+y+10y+z+10z+x+100x+10y+z=2013
Ha jól adtam össze:
112x+22y+13z=2013
Oszthatóságokat végig gondolva biztosan lehet olyan POZITÍV EGÉSZ számokat találni, ami ezt kielégíti.
6/7 anonim 



válasza:





Helyiértékből nem fogod kifejezni ezt.Sehol nem írja,hogy melyik szám hanyadik h.értéken van,lehet,hogy csak tetszőleges számok,amiből nem sok derül ki,csak annyi,hogy végtelen megoldása lehet,mivel 0 és 2013 közt is végtelen sok szám helyezkedik el(lásd irracionális számok).Hagyd ki szerintem:)
7/7 anonim válasza:
(x+1)*(y+1)*(z+1)=(xy+x+y+1)*(z+1)=xyz+xz+yz+z+xy+x+y+1----> ez ugyanaz csak +1 tehát (x+1)*(y+1)*(z+1)=2014
2012=2*19*53
Tehát x=1 y=18 z=52 (+ variációk)