[link]
2013. dec. 3. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

4/cos²x - 5*sin²x / cos²x = 1


cos x ≠ 0 --> x ≠ 90° + k*180°


4 - 5*sin²x = cos²x


4 - 5*sin²x = 1 - sin²x


4*sin²x = 3


sin²x = 3/4


sin x = ±√3/2


x1 = 60° + k*180°


x2 = 120° + k*180°, k egész szám

2013. dec. 3. 20:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 4. 15:39