Hogyan lehet megoldani ezt a matekfeladatot? |2x-7|+|2x+7|=x+15

2013. dec. 3. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem fel kell bonatani az abszolútérték jelet

Így 4eset lesz

I. 2x-7 + 2x+7 = x+15

II. -(2x-7) + 2x+7 = x+15

III. 2x-7 + -(2x+7) = x+15

IV. -(2x-7) + -(2x+7) = x+15


Gondolom innen már meg tudod oldani :)

2013. dec. 3. 18:40
 2/2 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez a négy megoldása lesz és ennyi?


1. x=5

2. x=-1

3. x=-29

4. x=-5

2013. dec. 4. 15:29