Sziasztok!
A barátom azt állítja, hogy 5 év múlva, ő öt évvel idősebb lesz, mint öt évvel ezelőtt az én koromnak a háromszorosa. Míg öt évvel később az én korom, a barátom mostani korának pontosan a fele lesz.
Hány éves a barátom?
Így írtam fel:
x=én y= a barátom
I. y+5=3(x-5)+5
II. x+5= y/2
Így az jött ki, hogy én 25 vagyok, míg a barátom 60 éves..
2013. júl. 31. 13:19
1/3 anonim válasza:
igen, jól oldottad meg
amúgy legegyszerűbb ha magadnak ellenőrzöd
3*20+5=60+5
20+5=60/2
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2013. júl. 31. 14:48
3/3 anonim válasza:
20+5 mióta egyenlő 30-cal?
Talán 25+5 akart az lenni.