Jól oldottam meg ezt a szöveges matekfeladatot?


Sziasztok!


A barátom azt állítja, hogy 5 év múlva, ő öt évvel idősebb lesz, mint öt évvel ezelőtt az én koromnak a háromszorosa. Míg öt évvel később az én korom, a barátom mostani korának pontosan a fele lesz.

Hány éves a barátom?


Így írtam fel:

x=én y= a barátom


I. y+5=3(x-5)+5

II. x+5= y/2


Így az jött ki, hogy én 25 vagyok, míg a barátom 60 éves..


2013. júl. 31. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, jól oldottad meg

amúgy legegyszerűbb ha magadnak ellenőrzöd

3*20+5=60+5

20+5=60/2

2013. júl. 31. 14:37
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2013. júl. 31. 14:48
 3/3 anonim válasza:

20+5 mióta egyenlő 30-cal?


Talán 25+5 akart az lenni.

2013. aug. 19. 09:55