2014. márc. 9. 18:23
1/2 bongolo válasza:
3^(x-1) = 3^x / 3
3^(x+1) = 3^x · 3
vagyis a teljes egyenlet:
3^x / 3 + 3^x + 3^x · 3 = 39
3^x·(1/3 + 1 + 3) = 39
3^x·(13/3) = 39
3^x = 39·3/13 = 9
felyezd be
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
2014. márc. 13. 13:34