A /-törvonalat helyettesíti. !!
x/6+x/2 +12=x
2014. márc. 2. 14:38
1/1 anonim válasza:
x/6+x/2+12=x /*6
x+3x+72=6x
72=2x
x=36
ell:
36/6+36/2+12=36
36=36