Ezt az egyenletet hogy kell megoldani? (levezetés)

(x+1)(2x+10)+(x-2)(x+5)=(3x+15)(3x-1)
2014. febr. 26. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy hasonló feladat itt van:

[link]

Azt kell csak észrevenned, hogy ebben:

(2x+10) -ből a 2-t kell kiemelni,

(3x+15) -ból a hármat Kiemelve minden tagban van (x+5) ,,,

Érthető?

2014. febr. 26. 18:31
 2/2 anonim ***** válasza:

(x+1)2(x+5)+(x-2)(x+5)-3(x+5)(3x-1)=0

(x+5)[2(x+1)+(x-2)-3(3x-1)]=0

(x+5)[2x+2+x-2-9x+3]=0

(x+5)(-6x+3)=0

tudjuk, hogy egy szorzat 0 ha valamelyik tagja 0; tehat

x+5=0 --> x=-5

vagy

-6x+3=0 --> 6x=3--> x=3/6 --> x=1/2

2014. febr. 26. 18:37