(x+1)(2x+10)+(x-2)(x+5)=(3x+15)(3x-1)2014. febr. 26. 17:43
1/2 anonim válasza:
Egy hasonló feladat itt van:
Azt kell csak észrevenned, hogy ebben:
(2x+10) -ből a 2-t kell kiemelni,
(3x+15) -ból a hármat Kiemelve minden tagban van (x+5) ,,,
Érthető?
2/2 anonim válasza:
(x+1)2(x+5)+(x-2)(x+5)-3(x+5)(3x-1)=0
(x+5)[2(x+1)+(x-2)-3(3x-1)]=0
(x+5)[2x+2+x-2-9x+3]=0
(x+5)(-6x+3)=0
tudjuk, hogy egy szorzat 0 ha valamelyik tagja 0; tehat
x+5=0 --> x=-5
vagy
-6x+3=0 --> 6x=3--> x=3/6 --> x=1/2