(2x-1)^2 - 4* ((x-2)^2)* (x-3) = 02014. febr. 16. 01:22
1/1 anonim válasza:
4x^2-4x+1-4*(x^2-4x+4)(x-3)=
4x^2-4x+1-4*(x^3-4x^2+4x-3x^2+12x-12)=
4x^2-4x+1-4x^3+16x^2-16x+12x^2-48x+48=
-4x^3+32x^2-68x+49=0
x1=5,1702
x2=1,4149+0,6061i
x3=1,4149-0,6061i