50x^2-2=02013. szept. 30. 18:57
1/1 anonim válasza:
50x^2-2=0
50x^2=2
x^2 = 2/50
|x| = (2/50)^(1/2)
x1 = +(2/50)^(1/2)
x2 = -(2/50)^(1/2)
^(1/2) a négyzetgyököt jelöli (valószínűleg még nem volt róla szó, de ez megegyezik normális gyökjellel csak ugye gépen azt nehéz megvalósítani)