Levezetnétek ezt a másodfokú egyenletet?

50x^2-2=0
2013. szept. 30. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:

50x^2-2=0


50x^2=2

x^2 = 2/50

|x| = (2/50)^(1/2)

x1 = +(2/50)^(1/2)

x2 = -(2/50)^(1/2)


^(1/2) a négyzetgyököt jelöli (valószínűleg még nem volt róla szó, de ez megegyezik normális gyökjellel csak ugye gépen azt nehéz megvalósítani)

2013. szept. 30. 18:59