2014. márc. 18. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

gondolom fel kell bontani a zárójelet

x²-2x-15

2014. márc. 18. 17:44
 2/5 A kérdező kommentje:
igen,és nem úgy kell,hogy mindent szorzunk mindennel?
2014. márc. 18. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

De úgy kell, csak ő össze is vonta:


(x-5)(x+3)=x*x+x*3-5*x-5*3=x^2+3x-5x-15=x^2-2x-15

2014. márc. 18. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:

igen ugy kell

x²+3x-5x-15 itt az x-es tagot össze lehet vonni

x²-2x-15

2014. márc. 18. 17:56
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2014. márc. 18. 17:57