Tudnatok segiteni matekbol hasonlosagi feladatokat megcsinalni?


1. Egy 14cm sugaru korhoz egy kulso P pontbol huzott szelon a szelodarabok hossza 20cm es 32cm. Mekkora az erintoszakasz hossza? Milyen tavol van a P es a szelo a kor kozeppontjatol?

2. Az 1:3000 meretaranyu terkepen egy teglalap alaku telek oldalainak hossza 3,2cm es 3,8 cm .mekkora a telek kerulete terulete??

3.egy hegyes szogu haromszog AB oldala 12cm es a hozzatartozo magassag 4cm .A haromszogbe negyzetet irunk ugy hogy a negyzet egyik oldala a haromszog AB oldalan legyen,a masik ket csucsa pedig a haromszog masik ket oldalan.Mekkora a ngyzet oldala?


Elore is koszonom aki tudna segiteni!!


2014. márc. 18. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

3;

ha a négyzet oldala x

4-x a hasonló háromszög magassága, és x az alapja

Akkor a hasonlósági arányt felirva:


(4-x)/x=4/12

2014. márc. 18. 11:59
 2/4 Bugya Péter ***** válasza:

2. a telek a valóságban: 9600cm*11400cm-es

K=9600+9600+11400+11400=42000cm

T=96*114=10944 m^2

2014. márc. 18. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Íme, az 1. feladat:


[link]

2014. márc. 18. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés a 3. feladathoz:


[link]


A képletből látható, hogy a négyzet oldala csak az oldaltól és a hozzá tartozó magasságtól függ, a hiányzó két oldal hossza nem befolyásolja a nagyságát.


DeeDee

*******

2014. márc. 18. 20:53