1;Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 12. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor az így kapott szám az eredeti kétszeresénél 15-tel nagyobb lesz. Melyik az eredeti szám?
2; Péter egyedül 10 óra alatt, Máté 14 óra alatt ásná fel a kertet. Péter egyedül kezdte el a munkát, de 4 óra múlva Máté is megérkezett, így együtt fejezték be az ásást. Hány órát dolgozott Péter?
2014. márc. 10. 14:46
1/3 anonim válasza:
eredeti szám
a 12-a --->10a+12-a=9a+12
új szám
12-a a
10(12-a) +a 120-9a
egyenlet
2(9a+12)+15=120-9a
a=3
eredeti 39 39*2+15
uj 93
2/3 anonim válasza:
Sehogyan. Nem a mi feladatunk. Esetleg ha megkérnél valakit lehet, hogy segitene.
3/3 anonim válasza:
Péter 4 órával többet dolgozott
(x+4)/10+x/14=1
oldd meg x-re