Hogy oldanátok meg ezeket a feladatokat?


1;Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 12. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor az így kapott szám az eredeti kétszeresénél 15-tel nagyobb lesz. Melyik az eredeti szám?



2; Péter egyedül 10 óra alatt, Máté 14 óra alatt ásná fel a kertet. Péter egyedül kezdte el a munkát, de 4 óra múlva Máté is megérkezett, így együtt fejezték be az ásást. Hány órát dolgozott Péter?


2014. márc. 10. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

eredeti szám

a 12-a --->10a+12-a=9a+12

új szám

12-a a

10(12-a) +a 120-9a

egyenlet

2(9a+12)+15=120-9a

a=3

eredeti 39 39*2+15

uj 93

2014. márc. 10. 14:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Sehogyan. Nem a mi feladatunk. Esetleg ha megkérnél valakit lehet, hogy segitene.
2014. márc. 10. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Péter 4 órával többet dolgozott

(x+4)/10+x/14=1

oldd meg x-re

2014. márc. 10. 15:07