Valaki segítene a következő matek feladatokban mert nem értem? Ha valaki letudja levezetné a feladatokat?


1. Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt -2-ben metszi, és irányszöge 60°

2. Egy bádogos kocka alakú, nyitott, 64 dm^3-es tartályt készített. Hány dm^2 bádogra van ehhez szüksége?

3. Ábrázolja az f: R->R, x->2 |x-1|-3 függvényt, s határozza meg a minimum helyét és a minimumértékét!

4. Mely valós x értékekre értelmezhető az 1/cos x-1 kifejezés?

5. Egy nagy dobozban négy különböző pár cipő van. Véletlenszerűen kiválasztunk két darab cipőt. Mennyi a valószínűsége annak, hogy ez a két darab cipő éppen egy pár lesz?

6. Egy kocka egyik csúcsából a szomszédos 3 csúcsba mutató vektor a,b,c.Fejezze ki ezek segítségével az ebből a csúcsból a többi csúcsba mutató vektort!


2014. márc. 8. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

1; egyenes egyenlete

y=mx+b m a meredekség: 60 fokos irányszögnél: gyök3 mert

tg60=gyök3

a b az y-tengelymetszet -2

y=gyök3(x)-2

2014. márc. 8. 08:47
 2/3 anonim ***** válasza:

2; adott a kocka térfogata:

V=a^3 64=a^3 ebből az a=4

A kérdésnél a felszinre van szükség

Kocka felszíne 6a^2

de ez nyitott ezért egy területnyi oldallal kevesebb

5a^2 =5*16=80

2014. márc. 8. 08:53
 3/3 anonim ***** válasza:

3. Ábrázolásnál: a sima abszolutérték függvényt 1-el jobbra és 3-mal lefelé kell tolni. ->

minimim: helye x=1

értéke y=-3


4. ÉT: 1/cos(x)-1 nevezőben nem lehet 0

cos(x)-1 nem egyenlő 0

cos(x) nem egyenlő 1

x nem egyenlő k*2pi k eleme Z-nek

5. 4 pár = 8db, 1 kiválasztása után (az az egy bármelyik lehet) annak a valószínűsége, hogy pont annak az egynek a párját húzzuk ki, az 1/7 (azért 7 mert miután egy cipőt kivettünk, már csak 7 van a dobozban...) = 14,28%


6. a 3 szomszédos csúcsba mutat az a, b, c vektor, tehát az már mindjárt 3 megoldás

ezen felül még 4 csúcsba kell eljutni:

a+b

a+c

b+c

a+b+c

2014. márc. 8. 13:12