Valaki segítene a következő feladatokban? Ha valaki letudja levezetné nekem a feladatokat?


1. Állítsa nagyság szerint növekvő sorrendbe a következő számokat! A:= négyzetgyökjel(-3)^2, B:= sin 7pí/3 C: log(3)1/9

2. Az A és a B halmazról tudjuk, hogy A∪B={1,2,3,4,5,6,}, A\B={2,4,6} és A∩B={1,3}. Adja meg az A és a B halmaz elemeit!

3. Négy személy egyszerre érkezik egy kétszemélyes lifthez. Hányféle különböző módon választhatják ki maguk az első két utast?

4. Géza két olyan számra gondolt, amelyek összege pozitív. Mit mondhatunk szorzatuk előjeléről?

5. Egy távgyalogló versenyen az egyik versenyző az első nap a teljes út 3/4-ének a 60%-át tette meg, a másik versenyző pedig a teljes út 2/3-ának a 70%-át. Melyik versenyző tett meg nagyobb utat az első nap?

6.Egy háromszög belső szögeinek aránya 1:3:5. Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?


2014. febr. 28. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

1; gyök((-3)^2)=3

sin7pi/3= 0,866

log(3)1/9=-2

innen már menni fog

2014. febr. 28. 20:05
 2/3 anonim ***** válasza:

2; rajzold fel a Venn diagrammot ird be ennek megfelelően a számokat és az segít.

6; x+3x+5x=180

9x=180

x=20

szögek 20 60 100 fok

2014. febr. 28. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

3. Az első embert 4-féleképpen, a másodikat 3-féleképpen lehet kiválasztani, de ekkor minden esetet kétszer számolunk, tehát 4*3/2.


4. Lehet pozitív (pl 3+7), lehet negatív (pl (-3)*7) és lehet nulla (pl 0+7) is.


5. A 3/4-ének a 60%-a az a teljes út (3/4)*(3/5) része, ami 9/20 része a teljes útnak.

A 2/3-ának a 70%-a az (2/3)*(7/10) része, vagyis 14/30 rész.

Ha a két törtet közös nevezőre hozod, akkor a 9/20=27/60, a 14/30=28/60-at kapod, tehát az első versenyző tett meg nagyobb utat.


6. A háromszög belső szögeinek összege 180°. Ez az arány azt jelenti, hogy az egyik 1x, a másik 3x, a harmadik meg 5x nagyságú, tehát ha ezeket összeadod, akkor 9x=180°. Vagyis x=20°, tehát a legnagyobb szög (5x) 100°-os.

2014. febr. 28. 21:57