Valaki segítene a következő feladatokban? Ha valaki letudná levezetné a feladatot?


a,Oldja meg a valós számok halmazán az 5^-x=1/625 egyenletet!


b, határozza meg az Í->x^2-6x+5 függvény szélsőértékének a helyét és értékét!


c, 10%-os éves lekötésű kamatos kamatra betettünk a bankba 80 ezer forintot. mennyivel növekszik fel a betett pénzünk két év elteltével?


d,Döntse el, hogy a következő állítások közül melyik igaz, melyik hamis!

1, Van olyan rombusz, amely téglalap is.

2, Minden paralelogrammának pontosan két szimmetriatengelye van.

3, Ha egy négyszög két szemközti szöge derékszög, akkor az téglalap.


e, Milyen távolságra van tőlünk az a focilabda, amely a stadionban, 25 m magas lelátóról 30 fokos depressziószögben látunk?


f, Táblázat és zsebszámológép használata nélkül állapítsa meg, melyik a nagyobb: log(2)3 vagy log(3)2!


g,Mennyi annak a valószínűsége, hogy két szabályos játékkockát feldobva, a dobott pontok összege 9?


2014. febr. 20. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

a; 5^-x=5^-4

x=4

b (x-3)^2-9+5

(x-3)^2-4

x^2 előtagja + ezért minimuma van (felfelé néző parabola)

minimum helye 3 értéke -4

2014. febr. 20. 19:12
 2/4 anonim ***** válasza:

a. atirod mas alakba: 5^-x=5^-4 ebbol kovetkezik, hogy -x=-4 innen x=4;

b. masodfoku: tehat d=36-4*1*5=36-20=16

szelsoertek hely es ertek (-b/2a;-d/4a) ax^2+bx+c alakbol;

tehat: (6/2; -16/4)-->A(3;-4) pont

c. a 10% az 8000. a kamatos kamat pedig az olyan, hogy mindig az uj osszeg 10% adodik hozza. tehat elso ev utan lesz neked 88.000Ftod aminek ismet kiszamolod a 10.at ami 8800 es ezt adod hozza a 88000fthoz. Lesz 2 ev utan 96800ftod

d.1.hamis van olyan teglalap ami rombusz a helyes

2. hamis: paralaelogrammanak nincs szimmetriatangelye, altalaban

3igaz

e.?(lovesem sincs mi az a depresszioszog)

f. logaritmus alapcsere keplet segisegevel:(maskepp is lehet de ez jutott eloszor eszembe)

log(3)2=log(9)3/log(9)2=sqrt(3)/log(9)2

log(2)3=log(9)2/log(9)3=log(2)3/sqrt(3) innen kovetkezik, hogy log(3)2 a nagyobb mivel tortek alapjan, a kisebb nevezos a nagyobb. [gyok(3)>log(9)2]

g. valoszinuseg=kedvezo esetek szama/lehetseges esetek szama. egyt kockanak van 6 oldala, kettonek 12 es a 9 ket szam osszegekent felirhato mint:4+5 es 3+6 tehat ez negy oldalt jelent; valoszinuseg: 4/9=0,(44)= nagyjabol 44%

2014. febr. 20. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:

2.es vagyok az utolsot elirtam valoszinuseg:

4/12=0,(33)=33% (nem 9,! nem tudom honnan szedtem) bocsi

2014. febr. 20. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:

e. szoval kepzeljuk el az egeszet, mint egy derekszogu haromszoget, aminek fuggoleges oldala 25m. sinus=az szoggel szembeni befogo/atfogo, es tudjuk hogy sin30fok=1/2

tehat ha 1/2=25/x akkor innen x=25*2=50m az atfogo, ez a tavolsag amelyrol latjuk a labdat

2014. febr. 20. 19:39