A= (cos pi/4 + i sin pi/4) ^100 valaki levezetné?

2014. jan. 15. 16:59
 1/3 bongolo ***** válasza:

z = cos π/4 + i sin π/4

A komplex szám hossza a komplex síkon √(1¹+1²) = √2, a szöge pedig π/4.


Hatványozáskor a hossz hatványozódik, a szög pedig szorzódik.

Vagyis z^100 hossza 2^50, szöge pedig 100·π/4 = 25π


Így A = z^100 = 2^50·(cos 25π + i·sin 25π)

2014. jan. 15. 17:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Kivételesen más véleményen vagyok:

[link]

2014. jan. 15. 17:38
 3/3 bongolo ***** válasza:

Teljesen igazad van, ezt jól elszúrtam...

Bocs a kérdezőtől.

2014. jan. 15. 18:16