2014. jan. 15. 16:59
1/3 bongolo válasza:
z = cos π/4 + i sin π/4
A komplex szám hossza a komplex síkon √(1¹+1²) = √2, a szöge pedig π/4.
Hatványozáskor a hossz hatványozódik, a szög pedig szorzódik.
Vagyis z^100 hossza 2^50, szöge pedig 100·π/4 = 25π
Így A = z^100 = 2^50·(cos 25π + i·sin 25π)
2/3 anonim válasza:
Kivételesen más véleményen vagyok:
3/3 bongolo válasza:
Teljesen igazad van, ezt jól elszúrtam...
Bocs a kérdezőtől.