Valaki segítene a következő kérdésben? Ha valaki letudná levezetné a feladatokat?


1. Egy helikopter 1.7km magasan van gy vízszintes terep valamely célpontja felett. Ugyanez a helikopter a repülőtérről 35°-os emelkedési szögben látszik. Milyen távol van a repülőtér a célponttól.

2. Egy földdarab területe 1:25000 méretarányú térképen 5 cm^2. Mekkora a terület a valóságban?

3. Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az origón és párhuzamos az A(3;2) és a B(-3;5) pontok által meghatározott egyenessel!

4. Ábrázolja az f: R->R, x->(x-3)^2+2 függvényt, s határozza meg a minimumhelyét és a maximumértékét!

5.Egy mértani sorozat első tagja 2, negyedik tagja 54. Határozza meg a sorozat 5. tagját!

6. Két szabályos játékkockát egyszerre feldobunk. Határozza meg annak a valószínűségét, hogy 11 a dobott számok összege!


2014. márc. 1. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

5/

Egy mértani sorozat első tagja 2, negyedik tagja 54. Határozza meg a sorozat 5. tagját!


a4 = 54


a1*q^3 = 54


2*q^3 = 54


q^3 = 27


q = 3


a5 = a1*q^4 = 2 * 3^4 = 162

2014. márc. 1. 18:37
 2/5 anonim ***** válasza:

3/

Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az origón és párhuzamos az A(3;2) és a B(-3;5) pontok által meghatározott egyenessel!


Fixpont: P(0; 0)


Irányvektor: AB(-6; 3) --> Normálvektor: (3; 6) --> n(1; 2)


x + 2y = 0

2014. márc. 1. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

2/

Egy földdarab területe 1:25000 méretarányú térképen 5 cm^2. Mekkora a terület a valóságban?


Hasonló síkidomok területének aránya egyenlő a hasonlóság arányának négyzetével.


T = 5*25000² cm² = 3.125.000.000 cm² = 312.500 m² = 0,3125 km²

2014. márc. 1. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:

4/

Ábrázolja az f: R->R, x->(x-3)^2+2 függvényt, s határozza meg a minimumhelyét és a maximumértékét!


Az f(x) = x² függvény képét, a normálparabolát, (D = R) eltoljuk

- 3 egységgel jobbra;

- 2 egységgel felfelé.

Felfelé nyitott parabola.


Tengelypont: A(3; 2). Ez a minimumpont.


Minimum helye: x = 3

Minimum értéke: y = 2


Maximuma nincs.


[link]

2014. márc. 1. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:

1; tg35=1.7/x

0.7=1.7/x

0.7x=1.7

x=2.4 km

2014. márc. 1. 18:57