1.A metszőolló 20 mm hosszú éle mekkora erőt fejt ki az ágra, ha vágáskor a tengelytől 7cm-re 1kN erőt fejünk ki? [35kN]
2.Mekkora a perdülete az 125cm sugarú körpályan keringő, 20dkg-os pontszerű testnek, ha 1s alatt 5x megy körbe? [0.393 kgm2/s]
3. Egy 1.4t tömegű autó 30m sugarú körív mentén kanyarodik. A talaj es a kerekek között o.8 a súrlódási együttható. Maximum mekkora sebességgel haladhat az autó a kanyarban? [57.6 km/h]
A levezetés kéne... előre is köszönöm :)
#fizika feladat #forgómozgás dinamikája
2014. márc. 2. 12:31
1/1 anonim válasza:
1/
A metszőolló 20 mm hosszú éle mekkora erőt fejt ki az ágra, ha vágáskor a tengelytől 7 cm-re 1 kN erőt fejünk ki?
2 cm * F = 7 * 1000 N
F = 7000/2 = 3500 N