Valaki segítene a következő feladatokban mert nem értem. Ha valaki letudja levezetné nekem a feladatokat hogy megértsem?


1. Döntse el, hogy igazak-e az alábbi kijelentések a tetszőleges és B halmazra!

a, ha a€ (AmetszetB), akkor a€A.

b, Ha a€(B\A), akkor a€A

2. A a nap tömege 2.10^3 kg, átmérője 1.4 millió km. Mekkora az átlagos sűrűsége?( A a tömeg és a sűrűség szorzataként is kiszámítható)

3. [link]

4. Kata megszámozta füzetének oldalait. Eddig 31 számjegyet használt fel. hány oldalt számozott meg eddig, ha a legelső oldalon egyessel kezdte a számozást?

5. Melyik két számra gondoltam, ha összegük 12, különbségük pedig 6?

6. fejezzek ki a megadott képletből az m-et!

2^p= lg(2^m)

7. Mennyi annak a valószínűsége, hogy szabályos játékkockával páratlan számot dobunk?

8. Határozza meg az x^2+y^2+4y=0 egyenletű kör középpontját és sugarát!

9. 110 grammos arany-ezüst ötvözet 30%-a arany, a többi ezüst. Az ötvözetet két részre vágjuk, a részek tömegének aránya 2:3. A kisebbik rész hány %-a arany?

a,15 b,30 c,44 d,10 e,6


2014. márc. 11. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Érettségire készülsz, hogy ilyen sokféle feladatot kellene nekünk megoldani? Nem akarlak, megbántani, de elég siralmas lesz az érettségid, ha a neten kérsz segítséget. Ha szóban nem tudták 4 év alatt ezeket a dolgokat elmagyarázni, akkor az érettségi előtt másfél hónappal nem fogsz 20 féle dolgot megjegyezni.

Egyébként ott van a függvénytábla, abba aztán tényleg minden benne van! :)

2014. márc. 11. 15:58
 2/2 anonim válasza:

1/a. A metszet B az a halmaz, melynek elemei azok az elemek, amik A-nak és B-nek is elemei. Tehát ha a eleme a metszetnek, akkor eleme mindkét halmaznak, tehát eleme A-nak is.

1/b. B különbség A az a halmaz, amelynek elemei B azon elemei, amik A-nak nem elemei. Tehát ha a eleme B\A-nak, akkor a nem eleme A-nak.

2. m=2*10^30 kg

d=1,4*10^9 m

r=d/2=0,7*10^9 m

a Nap gömb alakú, tehát a térfogata V=4/3*(r^3)*Pi

ró=m/V=3m/(4*r^3*Pi)=1392 kg/m^3

3. a két derékszögű háromszög a hasáb két alapja, az oldallapok téglalapok, ezért a hasáb magassága a téglalap azon oldala, amelyik nem oldala a háromszögnek, tehát m=2 cm

4. 1-gyel kezdi a számozást, az első 9 oldalra (1-9)oldalanként 1 számjegyet használ fel, tehát a maradék 22 számjegyet 2 jegyű oldalakra használta, oldalanként 2-t, azaz 11 oldalt számozott be kétjegyű számokkal, azaz 9+11=20 oldalt számozott eddig be.

5.

x+y=12

x-y=6

összeadjuk az egyenleteket:

2x=18

x=9

visszahelyettesítünk

x+y=12

9+y=12

y=3

6. logaritmus azonosságai alapján:

2^p=m*lg(2)

m=2^p/lg(2)

7. dobhatunk: 1;2;3;4;5;6 összes:n=6

ebből páratlan: 1;3;5 kedvező:k=3

A={páratlan a dobás}

P(A)=k/n=3/6=1/2

9. a felvágás nem változtatja meg az ötvözet összetételét, tehát a kisebbik résznek is a 30%-a arany

2014. márc. 11. 16:52