Holnap írunk dolgozatot, és a tanár feladott négy számolást, mindig azokból szokott betenni egyet, amiket felad, de nem nagyon tudom őket megcsinálni. :( Az elsőhöz még valamit felírtam azzal a képlettel, amit megadott, de a többihez még csak eredmény se jön ki. Segítsetek, kérlek! :)


Ezek közül a 346, 343, 388, és a 389 kellene.

[link]

[link]


A 346-ra ez jött ki, de gondolom nem jó:(

[link]



2014. márc. 17. 13:11
 1/4 Bugya Péter ***** válasza:

343.

Energiamegmaradással ki kell jönnie.

Kezdetben az ember és a csónak is 2m/s-al megy.

A rendszer energiája 1/2*(m1+m2)*v^2

1/2*200*4=400 J

2014. márc. 17. 13:19
 2/4 Bugya Péter ***** válasza:

Ha kiugrik az ember, akkor a rendszer energiája nem változhat.

1/2*120*0+1/2*80*w^2

1/2*80*w^2=400

w^2=10

w=gyök(10)=3,16

Vagyis 1,16 m/s sebességgel ugrik ki az ember. (2 volt eredetileg a sebessége, és ehhez ad hozzá még 1,16-ot)

2014. márc. 17. 13:20
 3/4 Bugya Péter ***** válasza:

346.

Azt hiszem a lendületmegmaradás (mv) a lényeg benne.


az eredeti lendület: 200 x 12

Lett belőle: 50 x 16 + 150 x v

v= 10,66 m/s,


200*12=16*50+150v

2400=800+150v

1600=150v

v=10.66˙m/s

2014. márc. 17. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez mind teljesen rugalmatlan ütközés lényegében, energiamegmaradásról szó sincs. (Vagy előtte, vagy utána a két objektum együtt mozog.) Marad az impulzus(lendület)megmaradás, és ismeretlen is csak egy van minden feladatban. Arra kell csak figyelni, hogy mindkét oldalon azonos inerciarendszerben írd fel az impulzusokat, pl. álló megfigyelő.
2014. márc. 18. 21:07