Hogy kell megcsinálni ezt a matek feladatot?

[link]
2014. márc. 13. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

cos(x)-re rendezed az egyenletet:


cos(x)=1/2.


Ez egy nevezetes szögérték; 60°-nál, azaz pí/3-nál és 180°-60°=120°-nál, vagyis pí-pí/3=2pí/3-nál, és ezek 2pí-vel eltolt helyein veszi fel az 1/2 értéket, tehát


x=pí/3+k*2pí, és


x=2pí/3+k*2pí, ahol k tetszőleges egész, ott lesz megoldása az egyenletnek.

2014. márc. 13. 16:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Csak a cos(x)=1/2-ig jutottam el. :)
2014. márc. 13. 17:05