az első feladat így szól:

Egy ballagó osztályban mindenki megajándékozta minden osztálytársát a saját fényképével. mennyi volt az osztálylétszám, ha 1056 fénykép cserélt gazdát??


a második feladat pedig:

Egy tört számlálója 2-vel kisebb, mint a nevezője. ha ehhez a törthöz hozzáadjuk a reciprok értékét, akkor 34/15-öt kapunk. melyik ez a törtszám?


le tudnátok írni a megoldást és a menetet? a tanárom szerint másodfokú egyenletet kell felírni.

előre is köszönöm


2009. dec. 13. 14:05
 1/9 anonim válasza:

32*32=1024{

Plusz sajat magadnak nem adhatsz kepet]

1024+32=1056

Letszam 33

2009. dec. 13. 14:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A megoldások: :-)


1.:


x ember van.

1 ember: (x-1) embernek tud képet adni /magán kívül mindenkinek/ = (x-1) kép

2 ember: 1.:(x-1) embernek, a 2. szintén (x-1) embernek --> 2*(x-1) embernek = 2*(x-1) kép

... így tovább


x ember összesen x*(x-1) embernek tud képet adni = x*(x-1) kép

összesen volt 1056 kép, így az egyenlet

x*(x-1)=1056

x^2-x-1056=0

Megoldóképlettel kijön:

x_1 = 33

x_2 = -32

-32 ember nem lehet, így összesen 33 tanuló volt.

Ell: 33*32 = 1056



2.:


eredeti:

számláló : x-2

nevező: x


reciprok:

számláló: x

nevező: x-2


Az egyenlet:

(x-2)/x + x/(x-2) = 34/15

Közös nevezővel beszorzunk: x*(x-2)*15

Az egyenlet:

15(x-2)*(x-2) + x*15*x = 34*x*(x-2)

15(x^2-4x+4)+15x^2 = 34x^2-68x

Felbontva a zárójelet és rendezve az egyenletet:

-4x^2+8x+60 = 0, egyszerűsítve /-4-gyel leosztva/

x^2-2x-15 = 0

Megoldóképlettel:

x_1 = 5

x_2 = -3


1. m.o.: 3/5 és reciproka 5/3

2. m.o.: -5/-3, ami 5/3, reciproka:3/5.


Remélem segítettem, ha nem érted, akkor írj.

Szia! Kati

2009. dec. 13. 15:03
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat (:
2009. dec. 13. 15:13
 4/9 anonim válasza:
5%
Ti tényleg ilyen hülyék vagytok? Majd vizsgázni is menjetek el helyette...
2009. dec. 13. 15:25
 5/9 anonim válasza:
56%
Te ki voltal utolso,az anyuka?
2009. dec. 13. 15:26
 6/9 anonim válasza:
:D
2009. dec. 13. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Én speciel azért mutattam meg a megoldást, hogy ebből tanuljon, lásson egy mintát, és akkor legközelebb tudja alkalmazni a módszert. De lehet, hogy rosszul gondolkodom, lehet senkinek sem kellene segíteni... de azért maradok az elsőnél
2009. dec. 13. 15:39
 8/9 anonim válasza:
0%

15:25-ös vagyok.

Nem, nem az anyuka vagyok! :D

Értem én, hogy segíteni akartok neki, de tanulja meg magától!

Ennyi a véleményem!

2009. dec. 13. 21:16
 9/9 anonim válasza:
szerintem azért tette fel a kérdést, és kért segítséget,mert nem érti... és amit nem értünk, azt egyedül nem könnyű megtanulni, főleg ha matekról van szó.
2010. ápr. 1. 20:19