Matek lecke? help pls! Sürgős!


Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az origón és párhuzamos az A(3;2) és a B(-3;5) pontok által meghatározott egyenessel.


előre is köszi a válaszokat. ezt a részét én sajnos nagyon nem értem a mateknak:S


2011. ápr. 17. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

kérlek szépen mit nem lehet ezen tudni?..

amúgy-2/3x

2011. ápr. 17. 14:56
 2/3 anonim ***** válasza:

azért ne legyen olyan kézenfekvő csináld meg úgy hogy gondolom betod jelülni az a meg b pontot...

A = origótol jobbra 3.. fel 2..oda

B origótol balra 3 fel 5... kur va nehéz összekötöt.. majd megnézed h az y tengelyt hol mecci kiszámolod mennyivel van fentebb mint az origo és annyival told le az A és a B pontot is.. tehét a kordináták csak függőleges azaz y széma változik (x:y) azaz itt most az A =(3:2) és mivel az origohoz 4 el kell tolni ezért lesz (3;-2) a B meg (-3;1) ezt összekötöd és leell olvasni már csak.

2011. ápr. 17. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy origón átmenő egyenes egyenlete

y = m*x

ahol m az egyenes meredeksége, vagyis a pozitív x tengellyel bezárt szög tangense.


Az 'm' értékét a megadott két pont koordinátáiból lehet meghatározni.

A pontok:

A(3;2) és B(-3;5)


A két pont által meghatározott egyenes meredeksége

m = [Y(B) - Y(A)]/[X(B) - X(A)]

m = (5 - 2)/(-3 -3) = 3/-6

m = -1/2


Ezzel az origón átmenő, az adott pontok által meghatározott egyenessel párhuzamos egyenes egyenlete

y = (-1/2)*x

y = -x/2

========

Sokkal világosabb lesz amit leírtam, ha fogsz egy négyzetrácsos papírt, és felrajzolod a pontokat. Az ábráról minden leolvasható.

2011. ápr. 17. 23:57