/x/-5=3x+7

(/x/ az az abszolút érték)


2011. febr. 8. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
-3
2011. febr. 8. 18:56
 2/7 anonim ***** válasza:

|x| miatt a bal oldal lehet: x-5 vagy -x-5

innen oldd meg a 2 egyenletet, megvannak a megoldások

2011. febr. 8. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, nekem úgy jön ki, mert -6 lesz.

-3 a jó

2011. febr. 8. 19:05
 4/7 anonim válasza:
64%

x - 5 = 3x + 7 /-7

x - 5 -7 = 3x /összevonás

x - 12 = 3x /-x

- 12 = 2x /:2

- 6 = x ezáltal az abszolút értéke 6

2011. febr. 8. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. febr. 8. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

-6al hogy jön ki???

bal oldal: 1

jobb oldal: -11


ez h van???

2011. febr. 9. 15:50
 7/7 anonim válasza:
-6 mi is most vesszük ezt :D
2011. febr. 9. 19:01