/x/-5=3x+7
(/x/ az az abszolút érték)
2011. febr. 8. 18:54
2/7 anonim válasza:
|x| miatt a bal oldal lehet: x-5 vagy -x-5
innen oldd meg a 2 egyenletet, megvannak a megoldások
3/7 anonim válasza:
első vagyok, nekem úgy jön ki, mert -6 lesz.
-3 a jó
4/7 anonim válasza:
x - 5 = 3x + 7 /-7
x - 5 -7 = 3x /összevonás
x - 12 = 3x /-x
- 12 = 2x /:2
- 6 = x ezáltal az abszolút értéke 6
5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. febr. 8. 19:28
6/7 anonim válasza:
-6al hogy jön ki???
bal oldal: 1
jobb oldal: -11
ez h van???