Egy 10 cm belső átmérőjű, magas üveghenger félig van vízzel. Melyik esetben emelkedik többet a víz szintje: ha egy 3 cm sugarú tömör fémgolyót vagy ha egy 5 cm élű tömör fémkockát helyezünk a vízbe? Hány milliméterrel nagyobb a vízszint emelkedése?2011. márc. 15. 20:15
1/4 anonim 



válasza:





Először számold ki a víz térfogatát, majd a tárgyakét.
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,sikerült:)
2011. márc. 15. 20:36
3/4 anonim válasza:
A víz térfogatát nem lehet kiszámolni, mert kevés az adat.
A gömb térfogata: 4*r*r*r*pi/3,azaz 4*27*3,14/3=113,04cm3
Ez 1,44cm=14,4mm vízemelkedést okoz (V=r*r*pi*M 113,04=5*5*3,14*M M=1,44
A kocka térfogata: a*a*a, azaz 5*5*5=125cm3
Ez 1,59cm=15,9mm vízemelkedést okoz (V=r*r*pi*M 125=5*5*3,14*M M=1,59cm)
A kockánál emelkedik többet a víz:15,9-14,4= 1,5 mm-rel
4/4 anonim válasza:
Pontosan a V-től függ.
lehet az 10kg vagy 100kg ha mind kettő 10cm3 akkor is ugyan annyival fog megemelkedni a víz.