Matek házi? (kérdés túl rövid)


hány oldalú a konvex sokszög, amelynek együttesen 153 oldala és átlója van?

mennyi belső szögeinek összege?

mekkora egy belső szöge ha a sokszög szabályos?


2011. máj. 2. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

sokszög belső szögeinek összege mindig 360fok

egy belső szöge pedig: 360fok osztva az oldalak számával

Az oldalak száma:van rá vmi képlet,hirtelen nem tudom:D

2011. máj. 2. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló butaságot írt, nem 360 mindig a sokszögek belső szögeinek összege természetesen, hanem (n-2)*180 fok.


átlók száma: n*(n-3)/2


így az oldal és az átlók számából kapsz egy egyenletet:

n+n*(n-3)/2 = 153

2n+n*(n-3) = 306

n^2-n-306 = 0

Megoldóképlet:

n1 = 18

a negatív eredmény itt nem kell, mivel negatív számú oldal nem lehet.


Tehát 18 oldalú a sokszög.

Belső szögeinek összege:

(18-2)*180 = 2880fok

Belső szöge pedig 2880/18 = 160fok

2011. máj. 2. 17:16
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. máj. 2. 17:21