hány oldalú a konvex sokszög, amelynek együttesen 153 oldala és átlója van?
mennyi belső szögeinek összege?
mekkora egy belső szöge ha a sokszög szabályos?
2011. máj. 2. 16:15
1/3 anonim válasza:
sokszög belső szögeinek összege mindig 360fok
egy belső szöge pedig: 360fok osztva az oldalak számával
Az oldalak száma:van rá vmi képlet,hirtelen nem tudom:D
2/3 anonim válasza:
Első válaszoló butaságot írt, nem 360 mindig a sokszögek belső szögeinek összege természetesen, hanem (n-2)*180 fok.
átlók száma: n*(n-3)/2
így az oldal és az átlók számából kapsz egy egyenletet:
n+n*(n-3)/2 = 153
2n+n*(n-3) = 306
n^2-n-306 = 0
Megoldóképlet:
n1 = 18
a negatív eredmény itt nem kell, mivel negatív számú oldal nem lehet.
Tehát 18 oldalú a sokszög.
Belső szögeinek összege:
(18-2)*180 = 2880fok
Belső szöge pedig 2880/18 = 160fok
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. máj. 2. 17:21