Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek lecke, lécci segítene...

Matek lecke, lécci segítene valaki?

Figyelt kérdés
A feladat: Kalózok elveszett kincs nyomába találtak egy térképvázlatot, valamint egy kissé homályos leírást a kincs helyéről. A térképen egy rendkívül magas fa, valamint egy könnyen beazonosítható sziklaképződmény látható, ezek koordinátái (-5;-6) és (-2;3). A leírás szerint a kincs, a fát a sziklával összekötő egyenes útszakaszon van elásva, a koordináta-rendszer kezdőpontjától pontosan 5 egység távolsága. (5 egység sugarú körben).
2010. nov. 30. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez hanyadikos anyag?
2010. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én a helyükbe húznék egy vonalat a -5-6, és a -2 3 pontok között a térképen, meg egy 5 egységre nyitott körzővel egy kört húznék az origo körül.


Könnyebb így, mint kiszámolni, aztán berajzolni hogy pontosan hol van az a pont :P

2010. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
holnap ha lesz nyelvtan órád ne hagyd kinnt a könyveket:P
2010. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
12-es anyag.
2010. nov. 30. 15:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés egy dolgozatból való, amit még nem írtam meg, ezért levezetve kell megcsinálni a feladatot.
2010. nov. 30. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:

hehe, de jóóó.


először is a két megadott pont ugye meghatároz egy egyenest. megadod ennek az egyenletét ami:


több módszerrel is meg lehet kapni, mivel én csak a normálvektoros egyenletet tudom fejből, mindig azzal csinálom. két az egyenes irányvektora az ab vektor, ami (3,9), akkor a normálvektor (-9,3)

és beírod a normálvektoros egyenletbe:

-9(x+5)+3(y+6)=0


amiből ezt kapod:

-9x+3y+27 (ha nem számoltam el)


na szóval a kör egyenlete pedig mivel origó középpontú xnégyzet + ynégyzet = rnégyzet

ahol jelen esetben r=5


és ahol a két egyenlet metszi egymást, ott lesz a kincs. :-)


egyenes egyenletéből: y=3x-9


ezt beírva a kör egyenletébe:

xnégyzet + (3x-9)négyzeten = 25

x=-4 vagy -1.4

akkor y=3 vagy -4.8


hacsak nem számoltam el, akkor a kincs 2 helyen is lehet a (-4,3) vagy a (-1.4,-4.8) pontban.

2010. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!! Sokat segítettél! :)
2010. nov. 30. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

mondjuk valahol valami előjelen elcsúszhatott, mert (-4,-3) vagy (-1.4,4.8)nak kellene kijönnie.

de számold végig te is. most nincs kedvem annyit szarakodni, a módszer úgy van, ahogy írtam. :-)

2010. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A leírás szerint a kincs, a fát a sziklával összekötő egyenes útszakaszon van elásva,"...

Csak a P(-4,-3) pont megoldás, mert a másik pont nem esik a fa és a szikla közé.

2010. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!