Ha megvan a2 és a11 eredménye,hogyan tudom kiszámolni a S10,q és a1 értékét? A függvénytábla erre külön nem tér ki.

Köszi!


2014. márc. 2. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
meg tudnád adni a pontos számokat, mert így könnyebb lenne elmagyarázni
2014. márc. 2. 15:23
 2/3 anonim ***** válasza:

a11=a2*q^9, ebből q=kilencedik gyök(a11/a2)


a2=a1*q, ebből a1=a2/q


Így már minden adott S10-hez: S10=a1*(q^9-1)/(q-1)

2014. márc. 2. 16:19
 3/3 A kérdező kommentje:

a2=2

a11=39366

ezek a paraméterek

második válaszoló köszönöm szépen behelyettesítem és

kiderül a végeredmény.

2014. márc. 2. 17:38