Ha megvan a2 és a11 eredménye,hogyan tudom kiszámolni a S10,q és a1 értékét? A függvénytábla erre külön nem tér ki.
Köszi!
2014. márc. 2. 15:14
1/3 anonim válasza:
meg tudnád adni a pontos számokat, mert így könnyebb lenne elmagyarázni
2/3 anonim válasza:
a11=a2*q^9, ebből q=kilencedik gyök(a11/a2)
a2=a1*q, ebből a1=a2/q
Így már minden adott S10-hez: S10=a1*(q^9-1)/(q-1)
3/3 A kérdező kommentje:
a2=2
a11=39366
ezek a paraméterek
második válaszoló köszönöm szépen behelyettesítem és
kiderül a végeredmény.
2014. márc. 2. 17:38