Mértani sorozat! Hogy kell megoldani a mértani összegképlet használatával?


Sorozat első tagja 3 a hányados -2, mennyi a sorozat első 6 tagjának összege?

Kijön józan paraszt ésszel hogy -63, de a mértani összegképlet felírásával nem akar. Hogy is van pontosan?


2014. febr. 16. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

S_6 = a_1*(q^6 - 1)/(q-1)


S_6 = 3*((-2)^6 - 1)/(-2-1)


S_6 = 3*(64 - 1)/(-3)


S_6 = -63

2014. febr. 16. 18:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Sn=(a1*(q^n)-1)/q-1

3*-2^6-1/-3=

3*64-1/-3=-63

2014. febr. 16. 18:44