Sorozat első tagja 3 a hányados -2, mennyi a sorozat első 6 tagjának összege?
Kijön józan paraszt ésszel hogy -63, de a mértani összegképlet felírásával nem akar. Hogy is van pontosan?
2014. febr. 16. 18:37
1/2 anonim válasza:
S_6 = a_1*(q^6 - 1)/(q-1)
S_6 = 3*((-2)^6 - 1)/(-2-1)
S_6 = 3*(64 - 1)/(-3)
S_6 = -63
2/2 anonim válasza:
Sn=(a1*(q^n)-1)/q-1
3*-2^6-1/-3=
3*64-1/-3=-63