Matek házik. Valaki segítene?


A következő mondatok közül melyek állítások? Amelyik állítás, annak mi a logikai értéke(matematikai szempontból)? Amelyik nem állítás, miért nem az(matematikai szempontból)?

a) Minden rombusz négyzet.

b) Béla nagyon okos.

c) Állj, vagy jövök!



2.feladat: Tekintse az f(x)=2(x-ediken) -3 függvényt! Határozza meg az f(3)-f(-1)értéket!



2014. febr. 16. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

a 3-at és a -1 be kell z x helyére írni


(2^3-3)-(2^-1-3)=

(8-3)-((1/2)-3)=

5-(-5/2)=

10/2+5/2=

15/2

2014. febr. 16. 13:03
 2/5 anonim ***** válasza:

persze ez csak akkor igaz ha a kitevőben csak az x van.

(2^x)-3 ha a kérdező erre gondolt.

2014. febr. 16. 13:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent? ^
2014. febr. 16. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Hatványra emelést:

2 a harmadikon igy irjuk:

2^3 ^altgr3-mas billentyű

2014. febr. 16. 14:18
 5/5 Brain Storming ***** válasza:

Állítás az, amiről egyértelműen megállapítható, h igaz vagy hamis.


Az első állítás. Értéke: hamis. (A négyzetnek minden szöge derékszög, a rombusznak a szemközti szögei kell, h egyenlők legyenek.)


2. Nem állítás. (Megítélés kérdése. Nem állapítható meg, h egyértelműen igaz-e vagy hamis)

3. Nem állítás. (Felszólítás.)

2014. febr. 17. 13:53