Érti egyáltalán valaki ezeket a matek feladatokat? Hogyan kell megcsinálni sehogy se megy?


1.) Egy kereskedő 30%os haszonra tesz szert,ha 10920Ft-ért elad egy árut. Mivel az áru nem fogyott,10%-ot engedett az árból. Hány %os hasznonnal adta el ekkor az árut?



2.)Egy osztályban a tanév során három kirándulást szerveztek. Az első kiránduláson az osztály 70%-a, a másodikon a 80%-a, a harmadikon a 90%a vett részt. 12 tanuló mindhárom kiránduláson ott volt, a többiek pedig 2x kirándultak. Hányan járnak az osztályba?



3.) Írjuk át születési évünknek megfelelő 10es számrendszerbeli számot

a.) kettes, b) hatos számrendszerbe.


4.)Egy felnőtt ember szíve egy szívdobbanás alatt kb. annyi munkát végez,amennyi elég lenne egy 1kg tömegű test 20cm magasra való felemeléséhez, Szívün percenként kb. 70et ver.

a.) Eddigi életünk során a szívünk által végzett összes munkával hány m magasra emelhetnénk fel testünket?

b.)ennyi munkával mekkora tömegű testet lehetne felemelni 1m magasra?



5.)Bizonyítsuk be,hogy √9-4√5=√5-2 az első tagnál az egész a gyök alatt van nem csak a 9.

b.) √16-6.√7= 3-√7 itt is az első tag minden része a gyök alatt van nem csak a 16. ( a 7 így kétszer van a gyök alatt)


2014. febr. 16. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

3. 1994/6 = 332. maradék: 2

332/6= 55 2

55/6=9 1

9/6= 1 3

1/6=0 1

megoldás : 13122 (ez 6-osba, 2-esbe iz ez a módszer)(visszafele írod fel a maradékot,az a megoldás!)

2014. febr. 16. 10:00
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos ezeket senki nem érti.
2014. febr. 16. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:

4. átlag : 80kg -nak veszek egy embert!

1kg 20cm-re röpít fel,de egy embert nem részenként repítene fel. Hanem egyszerre kell a 80kg-t emelni.

Arányosan nő a test , csökken a cm

2kg 10cm , 4kg 5 cm, 8 kg 2,5cm ,16kg 1,25cm,32kg 0,625cm , 64kg = 0,3175 cm, [80kg = 0,25cm ! 1 dobbanással,

Percenként 70, szóval 1 perc alatt 70x0,25cm = 17,5cm

19 éves vagyok, 19x365x24x60(év*nap*óra*perc ) =

9986400 percet éltem idáig (persze bonyolíthatom hogy novemberbe már 20 leszek, és még adhatok hozzá 2-3 hónapot,de azt most kihagyom,nem lényeges)

9986400* 17,5 = 174762000 cm , azt m-be =

1747620m magasan lennék.


B) 1m magasság !

1kg 20cm , 0,5kg 40cm, 0,25kg 80cm , 0,175 160 cm ,

1kg-t osztom 5-el az 0,2kg , a 20cm-t meg szorzom 5-el, az 100cm lesz ami 1m ,

0,2kg testtömegű tárgyat tudna felemelni 1 dobbanásból.



(számolás tévedhet,telórol írtam )

2014. febr. 16. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:

1. )

Eredeti x forint,

x* 1,3(ez a 30%) = 10920

x= 10920/1,3

x= 8400Ft (láthatjuk jó haszna van :) ]

__________

10%-ot csökkent,

10920*0,9 = 9828 ft lesz az új ára!

9828-8400 = 1428ft a haszna!

2014. febr. 16. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:

2. )

0,7x + 0,8x + 0,9x = 2x + 12

2,4x = 2x + 12

0,4x = 12

4x = 120


x = 30

30-an vannak

2014. febr. 16. 10:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. febr. 16. 17:44