Hogyan kell az ilyen feladatokat megcsinálni? Valaki elmagyarázza

[link]
2014. jan. 14. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

mint látod 1 rács 4 db gyufából áll. 2. rács 7-ből azaz 3-mal több, aztán a 3. rács már 10-ből azaz ismét 3-mal több gyufaszál kell hozzá, és így tovább...

a; n-edik tag az a nyolcadik tag képlete: a_8=a_1+(n-1)*d ahol a_1=4, d=3, n=8 tehát a_8=4+7*3=4+21=25


b; ugyanez visszafelé... 4+(n-1)*3=70 -> 4+3n-3=70 -> 3n=69 -> n=23


c; józan paraszti ésszel tudod, hogy az utolsó az egyenlő az utolsó előtti+3-mal, tehát ha az összegükből kivonsz 3-at, és elosztod kettővel, akkor megvan az utolsó előtti tagod...

(599-3)/2=298

2014. jan. 14. 18:19