Segítsen valaki! Két szám összege 53, különbsége 7. Melyik ez a két szám?

2014. febr. 13. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
23, 30
2014. febr. 13. 15:54
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

x+y=53

x-y=7

x=7+y


y+7+y=53

2y=46

46:2=23

y=23

----> x=30


jé ez de könnyű volt

2014. febr. 13. 15:56