Két szám különbsége 1/2. Ha összegük háromszorosából kivonjuk a különbségüket akkor 19-et kapunk. Melyik ez a két szám?

Segítenének? Légyszi
2013. ápr. 25. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

x-y=1/2 (x=0.5+y)

{3(x+y)} - (x-y) =19


3x+3y - 0.5=19


3(0.5+y) +3y = 18.5


1.5 +3y+3y=18.5

6y=17

y=17/6=2.83333


x=y+0.5=3.333

2013. ápr. 25. 16:50
 2/2 anonim ***** válasza:

A feladat

a - b = 1/2

3(a + b) - (a - b) = 19


Az elsőt kettővel szorozva, a másodikban a zárójeleket felbontva, összevonva

2a - 2b = 1

2a + 4b = 19

A másodikból kivonva az elsőt

6b = 18

ebből

b = 3

====

Mivel

a = b + 1/2

ezért

a = 3,5

=====


DeeDee

*******

2013. ápr. 25. 17:26