Segítenének? Légyszi2013. ápr. 25. 16:40
1/2 anonim válasza:
x-y=1/2 (x=0.5+y)
{3(x+y)} - (x-y) =19
3x+3y - 0.5=19
3(0.5+y) +3y = 18.5
1.5 +3y+3y=18.5
6y=17
y=17/6=2.83333
x=y+0.5=3.333
2/2 anonim válasza:
A feladat
a - b = 1/2
3(a + b) - (a - b) = 19
Az elsőt kettővel szorozva, a másodikban a zárójeleket felbontva, összevonva
2a - 2b = 1
2a + 4b = 19
A másodikból kivonva az elsőt
6b = 18
ebből
b = 3
====
Mivel
a = b + 1/2
ezért
a = 3,5
=====
DeeDee
*******