Melyik az a két szám, amelynek különbsége 416, összege 680? Kérlek, írjátok le, hogy találtátok ki! Szeretném megérteni.

Illetve, egy négyjegyű számból kivonjuk a számjegyeinek összegét. Mi a legkisebb szám,amit így kaphatunk? Kérlek,itt is írjátok le,hogy gondolkodtatok!
2013. dec. 29. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Legyen a két szám x és y, ekkor igaz, hogy


x-y=416 és

x+y=680, ennek a két egyenletnek egyszerre kell teljesülnie.


Az első egyenletből x=416+y, ezt írjuk a második egyenletbe:


416+y+y=680 /összevonás

416+2y=680 /-416

2y=264 /:2

y=132, innen x=416+132=548, ez a két szám.

2013. dec. 29. 15:57
 2/5 anonim ***** válasza:

"Kérlek, írjátok le, hogy találtátok ki!"


jó duma.. :))))

2013. dec. 29. 15:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kisiskolás vagyok,nem házinak kell(sajnos,elmúltak a sulis évek),csak abszolút semmi logikám nincs,azt szeretném fejleszteni.Még az ilyen egyszerű feladatok is kifognak rajtam,de elhatároztam,hogy érteni fogom a matematikát.Az egyenletért nagyon köszi:)
2013. dec. 29. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a lehető legkisebb különbséget keressük, akkor valami kicsi számmal érdemes kezdeni; a legkisebb szám az 1000, számjegyeinek összege 1, így a különbségük 999. Ha 1009-ig nézzük a számokat, akkor mindig 999-et kapunk különbségnek. Következő az 1010, szám jegyek összege 2, különbségük 1008, ugyanez megy 1019-ig. Ezt folytathatnánk tovább, és láthatjuk, hogy ha ezt függvényként ábrázolnánk, akkor egy monoton növő függvényt kapnánk, vagyis mindig ugyanakkora vagy nagyobb értéket kapunk, bármelyik számnál is járjunk. Tehát a legkisebb különbség a 999 lesz.
2013. dec. 29. 16:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jól leírtad,köszönöm szépen!:)
2013. dec. 29. 16:22