Légyszíves segítsetek mert nem értem hogy kell megoldani!2013. febr. 18. 18:59
2/6 A kérdező kommentje:
de hogy kell felírni?
2013. febr. 18. 19:47
3/6 anonim válasza:
Legyen x a masodik szamjegy. Ekkor 21x-12x=36
4/6 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. febr. 18. 20:48
5/6 anonim válasza:
Tizesek egyesek szám
2x x 10*2x+x=21x
x 2x 10*x +2x=12x
21x-12x= 36
9x =36
x=4
eredeti szám:84
felcserélt szám:48
84-48=36
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. febr. 18. 20:54