Egy kétjegyű szám első számjegye kétszer akkora, mint a másik. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor a két szám különbsége 36 lesz. Mi volt az eredeti szám?

Légyszíves segítsetek mert nem értem hogy kell megoldani!
2013. febr. 18. 18:59
 1/6 anonim válasza:
84
2013. febr. 18. 19:43
 2/6 A kérdező kommentje:
de hogy kell felírni?
2013. febr. 18. 19:47
 3/6 anonim válasza:
Legyen x a masodik szamjegy. Ekkor 21x-12x=36
2013. febr. 18. 20:45
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. febr. 18. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tizesek egyesek szám

2x x 10*2x+x=21x

x 2x 10*x +2x=12x


21x-12x= 36

9x =36

x=4

eredeti szám:84

felcserélt szám:48

84-48=36

2013. febr. 18. 20:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. febr. 18. 20:54