Gyöngyi123 kérdése:

A leánykám most pótvizsgázott egy szakközép iskolában. Matekból többek között azt a pocsék kérdést kapta, hogy Két szám négyzetének különbsége 28, a két szám különbsége pedig 2. Találgatással oldotta meg, ezért kevés pontot kapott rá?

Bár én érettségiztem, de utólag sem tudtam neki segíteni. Ugyan már, mondja meg valaki, hogy hogyan kéne ezt levezetni! És minek egy jövendő ápolónőnek ilyen példákra felkészülni? Gyöngyi
2013. aug. 28. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a két szám a és b.

2 egyenlet írható fel.


a^2-b^2=28

a-b=2 --> a=b+2 ezt beírjuk a másik egyenletbe


(b+2)^2-b^2=28

b^2+4b+4-b^2=28

4b+4=28

4b=24

b=6

És ebből a=8.


Ha viszont b a nagyobb, akkor

a^2-b^2=28

b-a=2

Ez esetben pedig b=-6 ás a=-8


Tehát 2 megoldás van: 6 és 8. Vagy pedig -6 és -8

2013. aug. 28. 20:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt megkérdezhetem még, hogy hányadikos pótvizsgán volt ez a feladat?


Egyébként vélhetően azért kapott kevés pontot, mert itt egyrészt az egyenletet kellett felírni (vagyis a matematikai készséget nézték, nem azt, hogy próbálgatással kijön-e), másrészt valószínűleg csak a pozitív megoldást találta meg.


És átment legalább?

2013. aug. 28. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Már nem azért, de ez egy elég baráti feladat, mi most 9-ben ilyeneket is csináltunk, egyszerű egyenletrendszerrel meg lehet oldani (lásd előző válaszok) Mellesleg ennél csak nehezebb feladatokat oldottunk meg. A matematika fejleszti a logikát és a problémamegoldó képességet, ezért kell tudni ezt a feladatot (is) megoldani. Átment?
2013. aug. 28. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem pocsék kérdés, nem mindenki mást kell szidni, mert a leánykád nem tud év közben egy kettest összekaparni.
2013. aug. 28. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
A "leánykád" egyáltalán nem kapott nehéz kérdést, ez valóban az egyszerűekhez tartozik. De az ilyen helyzetek elkerülése végett érdemes erősen javasolt év közben összeszedni legalább egy kettest.
2013. aug. 29. 01:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
azt nem írtad, hogy hányadikas, de ez valóban ilyen "bárki megoldja aki kettest akar" szintű kérdés.
2013. aug. 29. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem megbukott a leányka :DDDDDDD
2013. aug. 29. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Szóbeli mikor volt/lesz?
2013. aug. 30. 00:26
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Komolyan ma Magyarországon olyat alkalmaznának ápolónőnek, akinek a középiskolás matematika tananyag gondot okozott?
2013. aug. 30. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nem tudta?? -.-

Remélem megbukott...

2013. szept. 3. 00:02
1 2